Estel fire métima

S pravdou a láskou nad všelikou cháskou zvítězit snadné není.

Sestry slunce

Kapitola 2

Setkání

Ve spirálách slétávala do temného lesa,ve kterém by jí pravděpodobně nikdy nenapadlo přistát, ale hlasy jí naváděly právě sem. Tady měla skončit její cesta. Nebo začínat? Hlasy z jejího znamení na dlani si získaly její plnou důvěru. Několikrát se jí s jejich pomocí podařilo vyhnout bouři a Skřetím armádám Temného Mága, které by jí mohly lehce sestřelit.

Elegantně proletěla mezi větvemi stromů a snesla se na zem. Rozhlédla se kolem sebe. Navzdory černé tmě díky měsíci zakrytému mraky viděla dobře. Její orlí zrak patřil k jejím nejsilnějším vlastnostem. (pozn. autor.. Těžko říct jak orli vidí,ale představuji si to asi jako kameru s nočním viděním, kterou někteří z vás viděli v reality show a někteří v přírodopisných filmech). Překvapením jenom zalapala po dechu. To co viděla jí upřímně vyvedlo z míry. Listnaté i jehličnaté stromy nízkého vzrůstu, ale velké šířky srostlé tak,že se ani jeden nedal rozeznat od druhého byl jen kousek od ní. Jak to, že sem si toho nevšimla?! Ptala se sama sebe naštvaně.Takový útvar mohl být vidět i z měsíce! Magie! Došlo jí najednou. Za stromy srostlými jako hradby nemohly být jiné bytosti než s magickými schopnostmi (pozn.autor. Omlouvám se za poněkud pomalé myšlenkové pochody. Chudák holka za to nemůže) Kentauři, víly, elfové, těžko říct… Než stačila dokončit myšlenku, začali jí hlasy neúprosně táhnout směrem ke stromovým hradbám. Chvíli se vzpouzela, ale pak se rezignovaně poddala moci znamení. Chvíli kráčela kolem hradeb a po několika desítkách metrů zahlédla kousek od sebe dvě postavy. Ty už si jí očividně všimly a teď na ní mířily luky. Instinktivně chtěla uhnout, ale jakoby jí tělo ochrnulo.

,,Co chceš!“ křikla na ní v elfštině první postava. Elfsky mluvila celkem slušně. Nezmohla se, ale ani na slovo. Nevědomky zvedla pravou ruku s doširoka roztaženými prsty směrem ke dvojici elfů. Znamení jasně zazářilo, pak jí pustilo ze svého zajetí a ona se šťastně uvolnila. Elfové se chvíli o něčem dohadovali. Axai si mezitím přes ramena přehodila plášť, který používala aby zakryla křídla. Byl skvělý, protože se nemusel oblékat přes ruce(pozn.autor.Takové pončo se zapínáním ve předu).

Elfové jí přikývli, aby se k nim přidala k cestě za hradby. Pravděpodobně nevěděli, že umí elfsky. Jen je přitom nechám.Pomyslela si s úsměvem. Bylo to zvláštní, ale ačkoliv by se měla strachovat co s ní provedou, nepocítila ani malou nervozitu.

Procházeli krásným městečkem.Domy byly zarostlé do stromů a všechno bylo vyrobeno z rostlin. Od mostů, přes lavičky až ke klouzačkám pro malé elfy.

Došli před mohutný strom-dům, který měl v koruně drobné kvítky a jeden z elfů zaklepal.°°°° °°°° °°°° °°°°


Jasmína seděla na zemi v elfském domě. Dovedlo jí sem její znamení. Uvítala jí milá elfka Chris. Jak ona sama tvrdila její sestra. Měla to samé znamení na dlani jako ona. Prý měli přijít ještě dvě bytosti. Aby čtyři dívky svrhly Temného mága. Přišlo jí to i s její dávkou optimismu absurdní. Upila čaj a chtěla se zeptat ještě na několik otázek, ale přerušilo jí zaklepání na dveře. Otočila se k nim a sledovala kdo přijde.

,,Dále“ vyzvala vetřelce Chris.

Vešli dva efové v plné zbroji a pokynuli postavě venku, aby vstoupila dovnitř.


°°°° °°°° °°°° °°°°


Chris sledovala dveře. Upřímně doufala, že je to další vyvolená. Dovnitř vešla vysoká dívka s tmavými vlasy. V hlavě se jí myhlo několik možnosí jaká rasa by mohla být, ale s jistotou nevěděla. Necítila z ní žádnou magii, takže but obyčejný člověk nebo jiná jí neznámá rasa.

,,Mára undome" pozdravila dívka a podle zvyku si přiložila pravou ruku na srdce.

Ona i víla jí odpověděli a pokynuli, aby se k nim posadila. Dívka po chvilce váhání přijala.

,,Mohly by jste mi říct proč sem tady? Očividně to aspon tušíte"vypálila na ně nedočkavě.

,,Ano. Víme proč si tady i co tě přivedlo.Všechno se dozvíš, ale nejdřív mi řekni kdo jsi a co si"?odpověděla jí otázkou Chris.Dívka se na ní trochu naštvaně podívala, ale odpověděla.

,,Jmenuji se Axai. A jsem..." odmlčela se, aby se postavila. Odepla sponu u krku a plášt, ktrerý měla celou dobu na sobě spadl na zem. Ve spoře osvětlené místnosti nikdo neviděl co Axai odkryla.

,,Jsem pravděpodobně poslední potomek Orlího národa" řekla a ve stejné chvíli roztáhla ruce a tím se ukázala její mohutná křídla.

Chris tím naprosto ochromila. Jistě, o Orlích národech, kteří žijí vysoko ve skalách slyšela, ale jen v pověstech a pohádkách. Tvrdilo se, že už dávno vyhynuly.

Překvapeně hleděla na Axai, která si sedla a skládala vedle sebe plášt. Jasmína vypadala stejně udiveně jako ona sama.

,,Vy se mi nepředstavíte"? zeptala se.

,,Tohle je víla Jasmína" řekla a ukázala na dívku, která se přátelsky usmála. Axai jí překvapivě úsměv lehce oplatila.

,,A já sem Chris" pokračovala.

Začala jí vyprávět o úkolu, který pro ně osud vybral. Axai jí nepřerušovala a Jasmína už své otázky položila předtím.

Po dovyprávění se dostavila, jak více či méně očekávala záporná reakce.

,,To jako máme porazit největšího zloducha od dob Morna?" zeptala se naštvaně.

,,Ne" začala trpělivě vysvětlovat Chris. ,,Musíme sjednotit utlačované, aby se spojili proti němu". Axai chvíli přemýšlela a pak přikývla. Očividně už byla se svým osudem smířená.

,,A kde je ta čtvrtá? Víte vůbec kdo to je?" ptala se dál.

Chris záporně zakroutila hlavou.

Ozvalo se další zaklepání na dveře. Chris očekávala šamanku, protože už o obou sestrách věděla a měla se přijít seznámit, ale příchozí jí překvapili.


Axai seděla na zemi a ohen jí příjemně hřál. Přemýšla o dalších otázkách, ale vyrušilo jí zaklepání. Elfka vyzvala at vstoupí. Příchozí byli dvě nejzvláštnější stvoření jaká kdy viděla. Dva elfové, pravděpodobně dvojčata vešla do kruhu osvětleného ohněm. Oba byli vysocí a dobře stavění. První měl tmavě modré, až černé vlasy dlouhé po ramena a naprosto rovné, které lemovaly štíhlý obličej s lehce sešikmenýma očima, tmavě modré barvy, ve kterých svítily drobné bílé tečky.

Jeho bratr byl téměř identický, až na vlasy, které byli tmavě zlaté a lehce zvlněné. Barvu očí měl také jinou, a to blankytně modrou.

To, že na ně civí s otevřenou pusou si uvědomila, až když zachytila pobavený pohled tmavovlasého elfa.

Chris se pustila do představování:,,Axai, Jasmíno, tohle je Anar" řekla a ukázala na světlovlasého.

,,A tohle je Isil, jeho bratr" kývla k druhému elfovi. Slušně se seznámili a Chris začala vysvětlovat.

,,Dvojčata pro nás dělají zvědy u Temného mága"

Axai se na ně zvědavě podívala. K Isilovi by jí to možná šlo, ale žeby i jeho bratr se sladkým úsměvem prováděl ty odporné věci, které dělají poskoci Temného mága?

,,Našli sme jí" vypálil Anar s úsměvem.

,,Cože"? zeptala se Chris a se zájmem se na bratry zahleděla.

,,Ve věznici u Uralu".

,,Můžete mi říct, co se tady děje"? zajímala se Jasmína.

,,Poslední vyvolená. Našli ji" řekla Elfka a v očích jí svítíly jiskřičky nadšení.

,,A v té nejméně hlídané věznici v okolí" dodal Anar.

,,Proč jí dal zrovna tam, myslela sem, že proněj má větší cenu"?

,,Mají moc věznů a navíc tam temný mág čas pobýval. Za dva dny jí mají převézd do Dras Seiry, nejhlídanější věznice vůbec." prohlásil Isil.

,,Jak jí odtamtud dostaneme"? zeptala se Axai. Tadyto byla opravdu nepříjemná situace.Protože dřív byla věznice obrovský hrad, nebála se nad ním létat a tak věděla, že Ural sice možná není moc hlídaná, ale má několik hodně vysokých věží.

,,Už sme trochu přemýšleli, ale to" otočil se na Axai s Jasmínou. ,,že můžete létat nám to dost ulehčuje situaci" řekl zamyšleně Anar.

,,Je totiž v nejvišší věži a ta je celkově dost hlídaná. My odlákáme pozornost hlídačů jenom venku, protože zevnitř by se nám to nepodařilo a vy dvě" ukázal na dvě vyvolené s křídly ,,pomocí kyseliny vylomíte mříže a odnesete vězně"

,,Je mi líto, že vám musím kazit iluze, ale já neunesu ve vzduchu více než 8 sánů (pozn.autor.:odpovídá asi 16kg).A myslím, že víla je ráda, že nese sebe" prohlásila Axai a podívala se na Jasmínu, aby ověřila svoje slova. Jasmína jen trochu rozpačitě kývla. Chvíli bylo ticho, až pak promluvil Isil: ,,Myslím, že by šlo vyrobyt něco jako popruhy, kterými by si Axai připevnila vězně na sebe. Byl by očarován tak, že by ubíral aspon nějakou váhu. Víla by letěla s tebou, aby ti tam tu ženu připevnila. Myslím, že bude dost mimo. Chris a ostatní by vás jistili ze země".

Tenhle plán se zdál dobrý. Popruhy se do zítřejší noci vyrobit zvládnou a s trochou štěstí za dva dny za úsvitu budou už všechny Sestry slunce pohromadě.

Ještě chvíli probírali svůj plán, a pak je Chris zavedla do jejich pokojů, kde unaveny po dlouhé cestě ulehly.

Poslední komentáře
25.01.2008 11:17:42: Ty autorský poznámky jsou někdy fakt zbytečný, ale někdy jsou nezbytný(např.jednotky hmotnosti)Nemůž...
26.06.2007 18:13:40: Je to celkem dobrý, ale vyvaruj se autorských pozámek - hodně ruší. ale jinak dobrý.
24.12.2006 12:36:08: good good a ještě jednou sssssssssssuper:-)
20.10.2006 19:48:29: Díky moc smiley${1}
 
Jsouť věci na nebi a na zemi, o kterýchž moudrost naše nemá zdání.